Engelsiz Bilişim - Bilişimle Engelleri Kaldırıyoruz…

ENGELSİZ BİLİŞİM ÖDÜLLERİ 2015 – Aday Gösterimi

odul2015

www.engelsizbilisimodulleri.com

Celal Bayar Üniversitesi’ nin sekretaryasını yürüttüğü, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından, Türkiye’de engellilere yönelik yürütülen başarılı bilişim hizmetlerine Engelsiz Bilişim Ödülleri verilecektir. Ödül Töreni, 2-4 Eylül 2015 tarihlerinde Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan “BİLTEVT’15: Engelsiz Bilişim 2015 Kongresi” nde gerçekleştirilecektir.

Herkes, Engelsiz Bilişim Ödülleri’ne 10-30 Temmuz  2015 tarihleri arasında web sayfası üzerinden aday gösterebilecektir. Aday gösterilen kurum ya da hizmetler oluşturulan jüri üyelerince değerlendirilerek her kategoride ödüle layık görülen kurum ya da hizmetler belirlenecektir.

Aday gösterilecek kurum ya da hizmetin, bilişim teknoloji ve hizmetlerinden yararlanarak, engelli bireylerin: Sosyal ve ekonomik hayatlarına, Kamu kurum  hizmetlerinden yararlanmalarına, Eğitimlerine, Bilgiye erişimlerine doğrudan yada dolaylı katkı sağlaması şartı aranacaktır.

Bu yıl ilk defa Başarılı Öğrenci Projeleri Kategorisi’nde de Engelsiz Bilişim Ödül’ü verilecektir.

Not: 2014 yılında platformumuzca alınan karar doğrultusunda, bu yıl aday gösterilecek kurumlardan erişilebilir Tanıtım Video’su istenecektir (Görme engelliler için sesli betimlemeli, işitme engelliler için işaret dilinde ve alt yazılı). Başvuru yapmayı planlayan kurumların/kişilerin şimdiden hazırlık yapmalarında fayda vardır.

Kategoriler: Kategoriler

Aday Gösterimi: Aday Gösterim Formu

Category: Genel