Engelsiz Bilişim - Bilişimle Engelleri Kaldırıyoruz…

İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ, TÜRKİYE ENGELSİZ BİLİŞİM PLATFORMU’NU DESTEKLEYEN KURUMLAR ARASINDA YERİNİ ALDI.

İstinye Üniversitesi, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu’nu destekleyen kurumlar arasında yerini aldı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin sekretaryasını yaptığı Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu adına koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özhan Kalaç ve İstinye Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Erdal KARAÖZ protokol imzalarını atarken çekilmiş bir fotoğraf.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin sekretaryasını yaptığı Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu adına koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özhan Kalaç, İstanbul Temsilcilerimizden Mustafa ÖZYÜREK ve Mustafa DEMİRCİ İstinye Üniversitesi’ni ziyaret ettiler.
İstinye Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Erdal KARAÖZ ile birlikte engelsiz bilişim çalışmalarını ve birlikte bu alanda neler yapabileceğimiz konularında fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarette ve İÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali IŞIK, Dr. Öğretim Üyesi Ülkü KÖLEMEN ve Engelli Öğrenci biriminden Gülşah ŞAŞTIM’da hazır bulundu.

İstinye üniversitesi ile engelsiz bilişim çalışmaları konusunda kurumsal işbirliği protokolünün ön imzaları atıldı. Protokol Manisa Celal Bayar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ahmet ATAÇ’ın da imzalamasıyla yürürlüğe girecek. İstinye üniversitesi’de artık platformumuzu destekleyen kurumlar arasında yerini aldı. Üniversite adına Dr. Öğretim Üyesi Ülkü KÖLEMEN temsilcimiz olacak.

Category: Genel