Engelsiz Bilişim - Bilişimle Engelleri Kaldırıyoruz…

Platformumuzdan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a ziyaret.

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Engelsiz Bilişim Platformu heyetleri Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet ATAÇ başkanlığında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette MCBÜ Öğretim Üyesi ve Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Özhan KALAÇ, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Tamer ŞANLIDAĞ, A.S.H.B. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Vekili Önal İNALTEKİN, ASHB Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Tayyar KUZ, Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve aynı zamanda KKTC Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörleri Prof. Dr. Zehra ALTINAY ile Prof. Dr. Fahriye ALTINAY,  KKTC Cumhurbaşkanlığı – Engelliler Komite Başkanı Ahmet AKDENİZ, KKTC Cumhurbaşkanlığı Sağlık Danışmanı Prof. Dr. Nedime SEKAKINCI hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Ersin TATAR, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti ile yapılan kurumsal iş birliğinin önemine ve ortak gönül bağımıza vurguda bulunarak karşılıklı temasların artmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Görüşme sırasında MCBÜ Rektörü ATAÇ, kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “En kısa sürede sizleri Manisa ve Üniversitemizde görmekten memnun olacağımızı bilmenizi istiyor ve Manisa’ya davet ediyoruz” ifadelerini kaydetti.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ile sona erdi.

Category: Genel